24.augustā mēs kopā ar uzņēmējiem un biedrību pārstāvjiem devāmies pieredzes apmaiņas braucienā pie Augšdaugavas un Ilūkstes novada vietējās rīcības grupas “Kaimiņi”, lai skatītu tur īstenotos projektus, uzklausītu interesantus stāstus par varēšanu, uzdrīkstēšanos un izdošanos, apmainītos viedokļiem un pasmeltos idejas arī sev.Galvenais ir darīt! Tad izdosies! Nav svarīgi, cik laukos konkrētā ciemā ir iedzīvotāju. Galvenais ir paši cilvēki un viņu vēlme kaut ko darīt. Ne tikai savā sētā, bet arī ārpus tās, “paraujot” līdzi arī citus.

Uzņēmums SIA “Kazanova” atrodas Daugavpils novada Biķernieku pagastā un nodarbojas ar stipro alkoholisko dzērienu, precīzāk, brendija jeb šmakovkas ražošanu un tirgū atpazīstams kā zīmols “Kazanova moonshine”.

Dpils2

Jaunais uzņēmējs Iļja Ivanovs liek lietā no sentēviem aizgūto dzēriena recepti, apvienojot tradīcijas un jaunākās tehnoloģijas vienā veselā. Pievienotā vērtība ir pašu izaudzētu ābolu, ogu, riekstu, garšaugu un medus izmantošana brendija ražošanā.

Dpils1

Tālāk devāmies uz Slutišķu sādžu iepazīt vecticībnieku tradīcijas un saimniekošanu. Slutišķu sādža atrodas Daugavas labā krasta terasē Markovas pilskalna pakājē. Vēstures avotos Slutiški kā ciems minēti jau 1785. gadā. Te aplūkojama Naujenes novadpētniecības muzeja  etnogrāfiskā brīvdabas nodaļa – “Slutišķu vecticībnieku lauku sēta”, kas sastāv no divām ekspozīcijām: “Vecticībnieku dzīvojamās mājas”, kur var apskatīt raskoļņiku sarkano stūri ar lūgšanu tērpu, ikonām, ļestovku un grezniem rušņikiem, krievu krāsni, iepazīt vecticībnieku kultūru, sadzīvi un 20. gs. 1.puses darbarīku kolekcijas “Zirgvilkmes darbarīki Daugavpils novadā”.

Dpils3

Iepazinām SIA “ECO – Bends” un tās saimnieku Ilmāru, kurš stāstīja, kā šajos laikos darbojas tūrisma uzņēmums, kas ir apkopojis visus pakalpojumus vienuviet (laivu, plostu, SUP dēļu, elektrisko velosipēdu noma, pirtis, kubli, naktsmītnes, ēdināšana, pārgājieni), izveidojot skaistu, ērtu un plašu atpūtas bāzi-kempingu Daugavas lokos.

Dpils4

Viesojāmies Dvietes muižā pie muižkundzes Vandas, no kuras varam pamācīties dzīvesprieku, dzirkstošu humoru un pamatīgu “krampi”. Pirms vairākiem gadiem aktīvas dāmas sanāca kopā, apspriedās un izveidoja biedrību “Dvietes vīnogas”, kas no aizmirstības izcēla Dvietes muižu un izveidoja tur kopienu tikšanās vietu un turpina radoši izpausties.

Dpils5

Stapkeviču ģimene mūs uzņēma un cienāja ar īstu lauku saldējumu. Tas ir ar samazinātu cukura daudzumu,  no visām saldējuma pagatavošanā nepieciešamajām sastāvdaļām 90% ir pārbaudītas, jo audzētas pašu saimniecībā, bez E-vielām, bez palmu taukiem. Gatavots no īsta piena un dabīgiem produktiem, veidojot jaunu kvalitātes zīmi mājas saldējuma industrijā.

Dpils6

Īsta pērle ir viedais ciems Bebrene. Tur vienkārši ir jābrauc, jāskatās un jāklausās! Šis ir piemērs, kā palīdzēt laukos atgriezties stiprām ģimenēm, kā mazam kļūt lielam un lepoties.

Dpils7

Paldies aktīvākajiem, uzņēmīgākajiem un enerģiskākajiem, kuri atsaucās aicinājumam braukt skatīt kaimiņu īstenotos LEADER projektus un satikt interesantus cilvēkus!

Dpils Kopbilde

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

{article LAD/VLT/ZM}{text}{/article}

{article Grozs}{text}{/article}