Broņislavas Martuževas fonds RAKSTĪTĀJA  ir iecerējis pie Broņislavas Dzejas klēts veidot Dzejas dārzu - iedvesmojoties no pašas dzejnieces dzejas un ieceres dzimtas piemineklim. Vidzemes kultūras programmai ir iesniegts projekts - iesākums akmens dārza kompozīcijas veidošanai. 
 
Būsim priecīgi, ja ar balsojumu projekts tiks atbalstīts vietnē: https://balso.vidzeme.lv/node/235

Iedvesmojoties no B. Martuževas 2006. gadā izteiktās pamatidejas, tēlnieks Ģirts Burvis veidos akmeni "LOGA / KRUSTA AKMENS. Piemineklis Martuževu dzimtai" kompozīcijā ar 2 sēdakmeņiem. Tiks izstrādāts skiču projekts visas akmeņu kompozīcijas izvietošanai - šajā posmā tiks iesaistīta sabiedrība un ikviens varēs iesaistīties skiču projekta izstādes apskatē un izvērtēšanā. Tas notiks maijā, tiksiet informēti.

Broņislava Martuževa 2006.gada jūlijā (ieraksts diktofonā):

".. kā varētu raksturot mūsu ģimeni. Tur ir jābūt kokam, kas aug no vienas saknes, bet ir divi celmi, nozāģēti tagad. Pie tā celma vienā pusē stāv arkls (starainis) un vijoles lociņš. Bet tur ir jābūt labam zīmētājam, kas uzmestu to metu. Nu un tālāk uz celma – uz tā viena jābūt maizes kukulim un piena krūzei, uz otra vajag būt karavīra laiviņai, bet īstenībā atvērtai grāmatai un uz tās uzmesta karavīra laiviņa.

Tā ir visa mūsu ģimene. Tas celms ir tēvs ar māti; tas piens un maize ir māsa Midīte, tas arkls un vijoles lociņš ir brāļi Cipris un Pēteris; grāmata un karavīra laiviņa esam mēs mazie [Broņislava un brālis Henrihs].

Krusts – tā kā es tajā dzejolī par Vasarassvētkiem esmu rakstījusi, ka "krusts stāv nogurušiem pieturēties, tā nasta šodien plecus nenospiež". Man liekas, ka tas krusts, kas būtu tur piemineklī – tas būtu pie kā pieturēties mums visiem. Krusts ir nests un iznests. Un Dievs ir vairāk nesis kā esam nesuši mēs – to pašu mūsu krustu. Cik labi būtu, ja mēs lūk tādā Vasarassvētku noskaņā varētu satikties ar Tēvu debesīs."

 

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

{article LAD/VLT/ZM}{text}{/article}

{article Grozs}{text}{/article}