Jau 2016.gadā biedrība “Pie Kraujas” Madonas novada fondā iesniedza projektu “Biedrības „Pie Kraujas” kapacitātes stiprināšana aktīvās atpūtas uz ūdens popularizēšanai Madonas novadā”, kas tika sekmīgi realizēts.

Projekta ietvaros tika iegādātas 8 divvietīgas laivas/kajaki HUG ar airiem un glābšanas vestēm, 2 vienvietīgas laivas/kajaki Expedition ar airi un glābšanas vesti, 8 SUP sērfošanas dēļi Kung fu (celtspēja 79 kg) komplektā ar airi un glābšanas vesti un 2 SUP sērfošanas dēļi Fusion (celtspēja 140 kg) komplektā ar airi un glābšanas vesti, kā arī laivu treileris 10 laivām.

Projekta mērķis ir paplašināt aktīvās atpūtas uz ūdens iespējas biedrības „Pie Kraujas” organizētajos pasākumos un ikdienas aktivitātēs, popularizējot aktīvo dzīvesveidu Madonas novadā: organizēt apmācību, atpūtas un sporta braucienus ar kajaka tipa laivām pa MNF teritorijas un Latvijas krāšņākajām un iecienītākajām laivošanas ūdenstilpēm dažādas sagatavotības grupām – lietpratējiem, iesācējiem un ģimenēm, aizsākt un attīstīt SUP (Stand up paddle) sērfošanas tradīcijas, ieinteresēt jauniešus, apmācīt un rīkot kolektīvos sērfošanas pasākumus, kā arī kā vienkāršu relaksējošu atpūtu ģimenēm, vai piedāvāt kā pārvietošanās līdzekli dabas vērotājiem un ornitologiem.

Madonas novada pašvaldība biedrības apsaimniekošanā nodevusi Lubāna mitrāja informācijas centru. Kā atzīst biedrības pārstāve Līga Jātniece, „Pie Kraujas” biedri ir jaunieši, kurus vieno interese par aktīvo atpūtu, ekstrēmiem sporta veidiem, dabas vērtību cieņa un to izziņa, kā arī Latvijas un Madonas novada patriotisms. Biedrība sekmīgi īstenojusi vairākus aktīvās atpūtas pasākumus – pārgājienus purvā, slēpojumus purvā, velobraucienus un laivu braucienus mitrāja teritorijā, izzinošās aktivitātes – putnu dienas un mitrāju dienas, kā arī radošās aktivitātes – dzejas lasījumus, muzikālās performances, radošās darbnīcas. Līga saka, ka biedrība iedvesmu rod no iepriekšējiem gadiem, jo šogad diemžēl visus lielos vasaras pasākumus vajadzēja atcelt. 2018.gadā lieliski izdevušās piedzīvojumu sacensības – triatlons, bet 2019.gadā – saulrieta SUP braucieni.

Interesants ir Lubāna ezerā izveidotais marķētais niedru maršruts, kuru izpētīt var doties individuāli vai grupās, izmantojot SUP.

Kā pastāstīja Lubāna mitrāja darbiniece Ilze Sauša, par SUP-iem esot ļoti liela interese, un šovasar vispār bijis vērojams tūristu pieplūdums. Gan ģimenes ar bērniem, gan draugu pulciņi, arī ārzemnieki. Īpaši daudz, kā jau Lubānam piedienas, esot putnu vērotāju.

Projekts “Biedrības „Pie Kraujas” kapacitātes stiprināšana aktīvās atpūtas uz ūdens popularizēšanai Madonas novadā” Nr. 16-05-AL23-A019.2202-000013 tiek realizēts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. - 2020.gadam apakšpasākuma “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” un Madonas novada fonda sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas “Cilvēks, vieta, darbs Madonas reģionā 2015.-2020” rīcībā “Sabiedrības īstenotas aktivitātes”.Projekta attiecināmās izmaksas 17 360,00 EUR, publiskais finansējums 15 624,00 EUR, atbalsta intensitāte – 90%. Projektu 10% apmērā līdzfinansē biedrība.

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Youtube_Icon_Transparent.png

LEADER

 

Zemkopības ministrija

 

 

Valsts Lauku tīkls

 

LLF logo