18.janvārī plkst.19 Degumniekos biedrība “Kontaktligzda” visus aicināja uz svinīgu āra slidotavas atklāšanu.

Daudzie cilvēki, kuri plūst vienā virzienā, līksmie bērnu izsaucieni, gaismas, mūzika un pāri visam – milzīgs prieks par paveikto, mirdzošas acis, smaidi sejās, jautri smiekli un dzirkstošas sarunas. Atklāšana sākas ar krāšņu salūtu “Limp Bizkit” mūzikas pavadībā. Degumnieku iedzīvotāju sapnis beidzot piepildījies – pēc ilgiem laikiem, kad ziemas hokeja turnīri tika rīkoti, asfalta laukumam uzlejot ledu, beidzot būs pašiem sava kārtīga slidotava, kādas tuvākajā apkārtnē nav, būs vēl viena vieta, kur pulcēties kopā un aktīvi pavadīt brīvo laiku.
Tas nav tikai prieks par veiksmīgi īstenotu projektu un apgūtu Eiropas naudu kopienas vajadzībām. Dzirdot daudzo lieldraugu un atbalstītāju vārdus, kuriem tika dāvātas īstas hokeja ripas ar uzrakstu “Paldies par atbalstu”, ir pilnīgi skaidrs, ka iedzīvotājiem šis projekts bijis kā apliecinājums: “Mēs kopā varam! Mums izdosies!”
Kā pastāstīja projekta virzītājspēks Aigars Šķēls, iedzīvotāji paši pieteikušies palīgos, ieguldot gan savu laiku, gan personīgos līdzekļus laukuma izbūvē. Neskaitot pārējos materiālus, izlietots 2000 tērauda skrūvju un divas pakas metināšanas stieņu. Projekta “priekšniece” (tā viņu nodēvēja kolēģi), protams ir Anita Ikauniece, biedrības “Kontaktligzda” dibinātāja, projekta pieteikuma rakstītāja, virzītāja un aktīviste. Atraktīvais pasākuma vadītājs ar spēcīgo balsi Aldis Grandāns nepaguris sauca zemnieku saimniecības (šķita, ka Ošupes pagastā tikai zemnieki vien dzīvo) un visus, kuri piedalījušies projekta tapšanā. Lielu daļu darba veikuši arī jaunākie Šķēlu ģimenes pārstāvji kopā ar saviem draugiem. Madonas novada pašvaldība nodrošināja līdzfinansējumu 1400 EUR. Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora, izsakot atzinību par slidotavas atklāšanu, dāvināja divas hokeja nūjas un dāvanu karti inventāra papildināšanai. No Mētrienas bija ieradies “Mazo milžu” slidotavas saimnieks Aldis Ošs, kurš atzina, ka ar baltu skaudību skatās uz šo lielisko hokeja laukumu, atceroties, kā ošupieši braukuši pie viņa “slidotavas lūkoties”. MNF vadītāja Jogita Baune atzina, ka Eiropas fondu piešķirtajai naudai nebūtu vērtības, ja nebūtu aktīvu vietējo iedzīvotāju. Viņa novēlēja aukstu ziemu, lai jaunajā slidotavā varētu kārtīgi izslidoties un spēlēt hokeju nevis sēdēt mājās un skatīties amerikāņu filmas.
Projekta pieteikumā Anita Ikauniece raksta, ka biedrības “Kontaktligzda” mērķis ir ģimenisko vērtību stiprināšana caur Ošupes pagasta teritorijas attīstību, kultūras un sporta dzīves veicināšanu. “Kontaktligzda” savu darbību uzsākusi 2017. gada 4. aprīlī. Līdz tam biedrības dibinātāji aktīvi darbojušies sabiedrības labā, oficiāli nereģistrējoties. Ar Ošupes pagasta pārvaldes atbalstu tikuši organizēti dažādi pasākumi, galvenais no tiem – ziemas hokeja turnīri. Vasaras laikā iesaistījušies Ošupes pagasta organizēto pasākumu rīkošanā, uz brīvprātības principa palīdzot veiksmīgi norisināties “Aviācijas svētkiem” un Ošupes pagasta sporta svētkiem.
Uzteicami ir tas, ka , domājot par to, lai slidotavas teritorija tiktu izmantota maksimāli, tā tikusi veidota uz smilšu seguma pamata. Vasarās to varēs izmantot kā pludmales futbola laukumu. Pludmales futbols ir sporta veids, kas izveidots uz tradicionālā futbola spēles likumiem.
Publiska slidotava ziemā un pludmales futbola laukums vasarā būs brīvi pieejams  visiem pagasta iedzīvotājiem visa gada garumā atbilstoši laika apstākļiem.
Projekts “Atklātas slidotavas izveide Degumniekos, Ošupes pagastā” Nr. 17-05-AL23-A019.2202-000012 tika realizēts Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. - 2020.gadam apakšpasākuma “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” un Madonas novada fonda SVVA stratēģijas “Cilvēks, vieta, darbs Madonas reģionā 2015.-2020” rīcībā “Sabiedrības īstenotas aktivitātes”. Projekta kopējās izmaksas tika plānotas 20998,39 EUR apjomā, attiecināmās izmaksas 14 000 EUR, no tām publiskais finansējums 12 600 EUR, Madonas novada pašvaldības līdzfinansējums 1400 EUR, atbalsta intensitāte – 90%. Pārējie līdzekļi ir privāti ziedojumi un biedrības līdzekļi.

Ilze Bardziņa

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
16
17
23
24
25
26
27
28
29
30

Youtube_Icon_Transparent.png

LEADER

 

Zemkopības ministrija

 

 

Valsts Lauku tīkls

 

LLF logo