Uzņēmējdarbības veiksmes stāsts ir SIA “Ducimus” izveidotā Cesvaines alus darītava, kas, veiksmīgi uzsākot darbu 2016.gada vasarā (uzņēmums dibināts 2015.gada 24.augustā), turpina strauji attīstīties un, kā tikšanās laikā atzīst uzņēmuma īpašnieki Ainārs Leimanis un Rūdolfs Eglītis, “nākamvasar mūs sagaida problēmas, jo nespēsim alu saražot tik daudz, cik ir pieprasījums”.

Projektā “Alus nogatavināšanas tvertņu iegāde alus ražošanas attīstībai uzņēmumā” par LEADER naudu iegādātas 13 alus nogatavināšanas tvertnes, katra ar 1000 litru ietilpību.
Šajā nelielajā uzņēmumā alus tiek darīts pēc senču metodēm un atdzīvinot oriģinālo 19.gs. vidū Cesvaines pils brūzī radīto alus recepti – alus sastāvā ir pazemes ūdens, miežu iesals, apiņi un raugs, tiek izmantota ar malku kurināma krāsns un alus raudzēšana (iejavošana) notiek ozolkoka kublos, iegūstot dzīvu (nepasterizētu)  un ļoti garšīgu alu. Tiek izmantoti 7 veidu iesali, kurus iepērk no neliela uzņēmuma Vācijā. Gaišais alus nogatavināšanas tvertnēs nostāvas 30 dienas, tumšais – 40. Nogatavināšanas procesā tiek izmantota arī sausās apiņošanas metode. Viss alus darīšanas process ilgst 45 – 50 dienas.
Alus cienītājiem tiek piedāvātas 3 šķirnes – gaišais “Augustiņš” un “Marta alus”, kā arī “Cesvaines tumšais alus”. Ekskluzīvi tiek ražotas arī divas amatnieku jeb “craft beer” alus šķirnes.
Galvenais aldaris Ainārs Leimanis ieplānojis 3,5 mēnešu laikā piepildīt visas 25 alus nogatavināšanas tvertnes, t.i., 25 000 litru, lai sezonā būtu, ko piedāvāt interesentiem.
Un interese ir! Par to liecina nemitīgi zvanošais uzņēmuma pārdošanas vadītāja Rūdolfa Eglīša darba tālrunis.
Par kvalitāti un labo garšu liecina iespēja savu produkciju izplatīt Top! veikalu tīklā, Sky un Stockmann, bijusi izdevība ar sevi iepazīstināt arī “Circle K” degvielas uzpildes stacijās. Alus veiksmīgi prezentēts plašajā Baltijas alus festivālā “Latviabeerfest 2017”. Pieprasītas ir arī degustācijas un ekskursijas pa alus darītavu.
Augsts novērtējums ir iegūtais diploms nominācijā “Debija” Vidzemes plānošanas reģiona skaistajā tradicionālajā pasākumā – meklēt aktīvus, radošus un uzņēmīgus vidzemniekus un veidot par viņiem stāstus – Vidzemes veiksmes stāstus.
Lai sekmīgi turpinātu attīstīties, uzņēmēji plāno iegādāties jaunas automātiskās iekārtas alus pildīšanai un etiķešu līmēšanai. Ideju daudz, degsmes un uzņēmības arī. Lai izdodas!

 Cesvaines aldari Ainārs Leimanis (no labās) un Rūdolfs Eglītis.   

Cesvaines novada dome iesniegusi un saņēmusi LEADER atbalstu divu projektu īstenošanā. Projekts “Cesvaines bibliotēkas krājuma mēbeļu atjaunošana” Jaunie plaukti Cesvaines bibliotēkā.jau ir ieviests, iegādājoties speciāli bibliotēku vajadzībām gatavotus stabilus metāla grāmatu plauktus ar dekoratīviem lamināta sānu paneļiem un metāla grāmatu atdalītājiem. Līdz ar plauktu nomaiņu ir atjaunota elektroinstalācija un veikts telpas kosmētiskais remonts (griestu špaktelēšana, gruntēšana, krāsošana; sienu gruntēšana, krāsošana un grīdas krāsošana). Bibliotēkas vadītāja Vēsma Nora un bibliotekāre Agrita Korneta neslēpj savu prieku par bibliotēkas telpas vizuālajām pārmaiņām. Gaiši, mājīgi un lasīt aicinoši.

 

Otrs projekts “Cesvaines pilsmuižas staļļu jumta rekonstrukcija” vēl tikai top.
Cesvaines muižas staļļu ēka būvēta vienlaicīgi ar pili (1893 – 1894) un ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Projekta vadītāja Iveta Raimo atzīmē, ka ilgtermiņa mērķis šim projektam ir “saglabāt un aizsargāt Cesvaines pils muižas staļļu ēku kā 19.gs. unikālu arhitektūras pieminekli un kultūras mantojumu, nodrošinot kultūrvides kvalitāti un ēkas pieejamību sabiedrībai. Īstermiņa mērķis – rekonstruēt Cesvaines pils muižas staļļu ēkas jumtu 1045 m2 platībā, saglabājot vēsturisko jumta konstrukciju, izbūves un atjaunojot māla dakstiņu segumu vēsturiskajā substancē.”

Vēl divas ieceres, kas tiek īstenotas Cesvaines novada teritorijā, ir biedrības “Jātnieku sporta klubs “PAKAVS”” projekts “Zirgs - jauniešu veselīga dzīvesveida veicinātājs” ar mērķi iegādāties zirgu pārvadāšanas piekabi - treileri, lai nodrošinātu JSK Pakavs aktīvistu – biedru, bērnu un amatieru nokļūšanu un dalību dažāda ranga jāšanas sporta treniņsacensībās un sacensībās, un projekts “SIA “'Cesvaines vīns”' produktu degustāciju pagraba izveide”. Gaidīsim šo projektu sekmīgu īstenošanu, lai varētu aizbraukt apskatīt rezultātu.

Sagatavoja Ilze Bardziņa

Youtube_Icon_Transparent.png

LEADER

 

Zemkopības ministrija

 

 

Valsts Lauku tīkls

 

LLF logo