Vestienas pagastā Kāla ezera apmeklētājiem pieejams jauns tūrisma pakalpojums – iespēja izbraukt ar ūdens trīsriteni.

Šādu braucamrīku tuvākajā apkārtnē neatrast. Uz tā droši var savietoties divi pieaugušie un viens mazs bērns. Jau pa gabalu skatu piesaista koši dzeltens un zaļš braucamrīks ar milzīgiem riteņiem, ko tā vien gribas izmēģināt. Kā stāsta īpašniece Ārija, braucamrīki speciāli iegādāti divi, jo no pieredzes zināms – ja viens klients iznomās, tad arī otram tūlīt vajadzēs. Trīsriteņi pasūtīti no Ķīnas, taču ar to iegādi nemaz tik viegli nav gājis, notikuši vairāki kuriozi un pārpratumi. Secinājums: ne vienmēr var ticēt piegādātāju un starpnieku solījumiem, īpaša vērība jāpiegriež piegādes izmaksu atrunāšanai un jābūt ļoti, ļoti neatlaidīgam, lai pasūtītājam liktu ievērot solītos termiņus. Vasara gan šogad neievēro nekādus termiņus, tāpēc arī velosipēdu noslodze ir neliela, jo tikai dažiem drosminiekiem aukstums netraucē atpūsties uz ūdens. Kā jokojot atzinusi viena atpūtnieku ģimene, “brīvdienās sasniegti solītie 30 grādi, sestdien 15 un arī svētdien 15, tad jau kopā sanāk visi 30”. 
Ā.Krūmiņas zemnieku saimniecība “DADZĪŠI” dibināta 1997.gadā. Tā atrodas skaistā vietā blakus Kāla ezeram, tāpēc tās pamatdarbība ir lauku tūrisms. Ezers ir ap 400 ha liels, un tajā ir trīs salas ar kopplatību 28 ha, atpūtnieki un makšķernieki šo vietu ir iecienījuši. Taču viss sācies palēnām, pamēģinot un rēķinot, kas izdevīgāk, pēc kādiem pakalpojumiem ir pieprasījums. Vispirms piedāvāta tikai viena atpūtas vieta, bet pamazām pašu spēkiem un arī veiksmīgi piesaistot Eiropas finansējumu, šī vieta ir attīstījusies un “apaugusi” ar dažādām atpūtas un izklaides iespējām. “DADZĪŠOS” tiek piedāvātas labiekārtotas telšu vietas. Katra no četrām apmešanās vietām ir nodrošināta ar galdu, soliem, nojumi, ugunskura vietu, malku un laipu ezerā. Ir iespēja iznomāt laivas un ūdensvelosipēdus, kā arī lielākā pulciņā (līdz 10 cilvēkiem) organizēt izbraucienus ar 3x6 metrus lielu peldošo plostu, kas ir stabils un drošs, tādējādi piemērots arī braucieniem ģimenēm ar bērniem, kas vēlas justies droši un ērti, pavadot laiku uz Kāla ezera, mierīgi baudot skaistās Kāla ezera salu dabas ainavas. Plosts ir aprīkots ar galdu un soliem, tāpēc arī brauciena laikā ir iespēja ieturēt maltīti, un jumtu, lai negaidīts lietus nespētu izjaukt plānoto atpūtu.

Ārija Krūmiņa dalās savās nākotnes vīzijās: ilgtermiņa mērķī uzņēmumam ir paredzēts izbūvēt un aprīkot ar visu nepieciešamo vismaz divas kempinga mājiņas, lai nodrošinātu lielāku komfortu.

Cerams, ka beidzot iestāsies saulains un silts laiks, un interesenti varēs baudīt ūdenspriekus un izmēģināt jaunos ūdensvelosipēdus.


Projekts “Jauns tūrisma pakalpojums – ūdens trīsritenis Kāla ezerā” Nr.16-05-AL23-A019.2104-000002 tika realizēts Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. - 2020.gadam apakšpasākuma “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” un Madonas novada fonda SVVA stratēģijas “Cilvēks, vieta, darbs Madonas reģionā 2015.-2020” rīcībā “Atbalsts lauku tūrisma pakalpojumiem, jaunu tūrisma programmu izveidei un esošo attīstībai”. Projekta attiecināmās izmaksas 2572,76 EUR, publiskais finansējums 1552,06 EUR, atbalsta intensitāte – 60%.

 

Sagatavoja MNF SVVA stratēģijas koordinatore Ilze Bardziņa

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
16
17
23
24
25
26
27
28
29
30

Youtube_Icon_Transparent.png

LEADER

 

Zemkopības ministrija

 

 

Valsts Lauku tīkls

 

LLF logo