9.jūnijā Varakļānos, Pils ielā 25, blakus pilsētas parkam svinīgi tika atklāts āra trenažieru laukums.
Biedrības “Sinerģija V” iesniegtais projekts “Āra trenažieru laukuma izveide” Nr.16-05-AL23-A019.2202-000012 tika realizēts Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. - 2020.gadam apakšpasākuma “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” un Madonas novada fonda SVVA stratēģijas “Cilvēks, vieta, darbs Madonas reģionā 2015.-2020” rīcībā “Sabiedrības īstenotas aktivitātes”. Projekta attiecināmās izmaksas 19 863,36 EUR, publiskais finansējums 17 877,02 EUR, atbalsta intensitāte – 90%. Projekta līdzfinansējumu 10% jeb 1986,34 EUR apmērā nodrošināja Varakļānu novada pašvaldība.

Projekta mērķis ir veicināt aktīvu atpūtas iespēju dažādošanu un fizisko nodarbību pieejamību Varakļānu novada iedzīvotājiem. Projekta ietvaros tika iegādāti un uzstādīti 17 āra trenažieri, ar kuriem ir iespējams nodarbināt visas muskuļu grupas, un tos varētu izmantot gan sportiskākie cilvēki, gan tādi, kuri tikai vēlas uzsākt sportiskās aktivitātes. Trenažierus uzstādīja SIA“MK Dizains” no Jēkabpils. Āra trenažieri būs publiski pieejami ikvienam 24 stundas diennaktī un septiņas dienas nedēļā, tā dodot iespēju iedzīvotājiem uzlabot veselības stāvokli, nostiprināt imunitāti, izkustēties svaigā gaisā, gūt laimes hormonu, saturīgi pavadīt brīvo laiku un saglabāt veselīgu Latvijas nāciju.
Biedrību “Sinerģija V” 2013.gadā dibinājušas trīs enerģiskas, uzņēmīgas un idejām bagātas sievietes – Aija Ščucka, Līga Upeniece un Ilona Skutele –, kuras Varakļānos jau īstenojušas vairākus iedzīvotājiem nozīmīgus projektus – bērnu rotaļu laukumu, nelielu strītbola laukumu un hokeja – slidotavas laukumu. Kā viņas pašas atzīst, šī projekta ieviešanas “lauvas tiesu” uz saviem pleciem iznesusi Aija, kura kopā ar Varakļānu pašvaldības vadītāju Māri Justu svinīgi pārgrieza sarkano lentu, aicinot iedzīvotājus aktīvi iesaistīties, izmēģināt. Aija pastāstīja, ka ideja par āra trenažieru laukumu radusies, atpūšoties saulainā Turcijas kūrortā. Šajā valstī tādu aktīvās atpūtas iespēju esot daudz. Līga stāstīja, kā vietējie jaunieši trīs diennaktis sargājuši laukumu, lai neviens neizkustinātu svaigo betonējumu. Par to, ka varakļānieši noteikti izmantos iespēju aktīvi vingrot un, kā novēlēja MNF vadītāja Jogita Baune, saražot prieka hormonu un būt veseliem, pārliecinājāmies, redzot, ar kādu dzīvu interesi iedzīvotāji, īpaši jaunākā paaudze, izmantoja izdevību iemēģināt jaunos trenažierus Ogres ielu vingrotāju šova komandas “Street Warriors” atraktīvo puišu vadībā. Jaunieši ne tikai sniedza nelielu akrobātisku priekšnesumu, bet arī pastāstīja par katra trenažiera darbību, par to, kādas muskuļu grupas tiek trenētas, un pārliecinoši iesaistīja klātesošos.

 

Laukuma atklāšana.

Projekta vadītāja Aija Ščucka gandarīta par paveikto.

 

Iedzīvotāji aktīvi iesaistās.

 

"Street Warriors" puišu paraugdemonstrējumi.

 

Laukums atklāts!

 

Sagatavoja MNF SVVA stratēģijas koordinatore Ilze Bardziņa

Youtube_Icon_Transparent.png

LEADER

 

Zemkopības ministrija

 

 

Valsts Lauku tīkls

 

LLF logo